• Cel zajęć świetlicy szkolnej

•

Celem działalności świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed i po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu i odrabiania prac domowych.

Cele i zadania zajęć wychowawczo-dydaktycznych w świetlicy:

• Zapewnienie wszechstronnej opieki wychowawczej.
          • Rozwijamy zdolności manualne, poprzez różnorodne techniki plastyczne i zajęcia praktyczne.
          • Wdrażamy wychowanków do poczucia ładu i porządku poprzez poszanowanie wyposażenia świetlicy.
          • Dbamy o kulturę osobistą dzieci poprzez pogadanki, wdrażanie do używania form grzecznościowych oraz poprawnego zachowania.
          • Wyrabiamy nawyki dbania o własne zdrowie (higiena osobista, właściwe odżywianie).
          • Zapewniamy uczniom aktywny wypoczynek, dbamy o ich rozwój fizyczny poprzez zajęcia sportowe na boisku szkolnym.