• 25.03 - 27.03.2020 -  Żyję zdrowo

1.Rozmowa z dziećmi na temat „Kiedy należy pójść do lekarza”. Przypomnienie przebiegu wizyty
          u lekarza. Nazywanie czynności, jakie lekarz wykonuje w czasie wizyty.
          2.Zabawa ruchowa „Spacer dla zdrowia”: na sygnał- symbol słońca, dzieci spacerują, podskakują, na symbol- deszcz- kucają i robią daszek z kolorowych cegiełek, na symbol burzy- kładą się na dywanie.

3. „Zagadki”– praca w zespołach. Każdy z zespołów odgaduje zagadkę związaną z tematyką zajęć.

Gdy chcesz zmierzyć gorączkę,
          To go wkładasz pod rączkę. ( termometr)

Co lekarz weźmie w ręce,
          By słyszeć, jak bije ci serce? ( stetoskop, słuchawki lekarskie)

Leczy ludzi, odwiedza chore dzieci.
          Chodzi w białym fartuchu. Kto to jest, wiecie? ( lekarz)

Nosi czepek z czarnym paskiem i biały fartuszek,
          Czasem byś był zdrowy, ukłuć ciebie musi. ( pielęgniarka)

30.03 - 03.04.2020- Festiwal twórczości dziecięcej

Propozycje ćwiczeń:
          1. Rodzic zaczyna snuć opowiadanie: „Pewnego razu rodzice przyszli na zebranie do świetlicy szkolnej. Trwało ono niecałą godzinę, a po jego zakończeniu okazało się, że zacięły się wszystkie drzwi wejściowe; okna na parterze były też okratowane. W związku z tym…..”. Uczestnicy po kolei kończą opowiadanie, wykorzystując w nim wylosowane uprzednio przedmioty (kawa, łyżka, klepsydra, poduszeczka, grzebień, gazeta itp.)

2.Na arkuszu papieru pokrytego plamkami atramentu uczestniczy próbują się dopatrzeć kształtów, wzorów. Łączą liniami tak kropeczki, aby powstało „coś”. Przedstawiają swoje prace opowiadając o nich.

3. „Wiosenna łąka”- stemple z ziemniaka
          -bezpieczeństwo pracy przy posługiwaniu się nożykiem
          - rytm i symetria jako sposób porządkowania określonego układu
          - wyróżnianie i nazywanie kształtów
          - kształcenie wrażliwości na piękno przyrody oraz postawy twórczej.
          - stemplowanie ziemniak
          - farby plakatowe