• Ubezpieczenie NNW 2023/2024

• 02.10.2023r.

Szanowni Rodzice,

Uprzejmie informuję, że w roku szkolnym 2023/2024 kontynuować będziemy ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oferowane przez Interrisk Towarzystwo Ubezpieczeniowe SA. i współpracować będziemy w tym zakresie z Kancelarią Brokerską Modus.  Tegoroczna składka za jedno dziecko nie zmieniła się i wynosi 50,00 zł, ale w stosunku do roku ubiegłego udało nam się wynegocjować wyższą sumę ubezpieczenia i poszczególne świadczenia odszkodowawcze.

Ubezpieczenie jest dobrowolne i o objęciu nim dziecka decyduje rodzic.

Poniżej przedstawiam podstawowe informacje na temat ubezpieczenia NNW na rok szkolny 2023/2024.

• Ubezpieczającym jest Rada Rodziców przy SP1 w Markach.
          • Ubezpieczenie obejmuje okres od 1 września 2023 roku do 31 sierpnia 2024 roku.
          • Roczna składka ubezpieczeniowa wynosi 50,00 zł.
          • Numer polisy: EDU-A/P 130129
          • Obsługę ubezpieczeniową naszej polisy prowadzi Kancelaria Brokerska Modus.
          • Z postanowień umowy wynika, że 10% dzieci może zostać zwolnionych z konieczności opłacania składki. Wzorem roku ubiegłego decyzje w tym zakresie będą podejmowały trójki klasowe. Przyjęto zasadę, że w przypadku liczby ubezpieczonych dzieci w liczbie od 11 do 19 dzieci w klasie, będzie można wskazać 1 dziecko do darmowego ubezpieczenia, natomiast w przypadku ubezpieczenia w klasie 20 i więcej dzieci będzie można wskazać 2 dzieci do darmowego ubezpieczenia. Zasady wyboru dzieci do zwolnienia z kosztów ubezpieczenia oraz wyłonienie na ich podstawie konkretnych uczniów należy do decyzji w ramach trójki klasowej.
          • Kalendarz działań związanych z przystąpieniem do ubezpieczenia NNW przedstawia się następująco:
          • w dniach 13-14 września 2023 roku na zebraniach z rodzicami wychowawcy poszczególnych klas przekazują przewodniczącym trójek klasowych albo skarbnikom klasowym listy zbiorcze uczniów zgłoszonych do ubezpieczenia. Na listach rodzice deklarują przystąpienie do ubezpieczenia swoich dzieci.
          • Rodzice, którzy w dniu zebrania nie zgłoszą do ubezpieczenia swojego dziecka, mogą to zrobić w terminie późniejszym na liście zbiorczej będącej w posiadaniu skarbnika klasowego albo poprzez druk indywidualnego zgłoszenia będącego do pobrania z portierni szkolnej lub ze strony Rady Rodziców (link do pliku: Lista_osob_przystepujacych_Edu_Plus_2023_indywidualne.pdf). Wypełniony druk zgłoszenia należy dostarczyć do skarbnika klasowego.
          • do dnia 27 września 2023 roku Skarbnicy klasowi przyjmują zgłoszenia i składki od rodziców.
          • dnia 28 września w godz. 18:00-19:30 w stołówce szkolnej pełnił będzie dyżur przedstawiciel Kancelarii Brokerskiej Modus, u którego skarbnicy klasowi będą mogli dokonać wpłaty gotówkowej za pokwitowaniem.
          • do dnia 6 października 2023 roku proszę, aby Skarbnicy klasowi dokonali wpłat przelewem na rachunek bankowy Rady Rodziców (68 1090 1753 0000 0001 4501 6003) i przesłali potwierdzenie wykonania przelewu na adres mailowy Rady Rodziców (radarodzicowsp1marki@gmail.com).
            Uwaga: za dzieci wytypowane do darmowego ubezpieczenia (1-2 osoby w zależności od ilości osób objętych w klasie ubezpieczeniem) proszę nie wpłacać środków!
          • do dnia 6 października 2023 roku proszę, aby Skarbnicy klasowi dostarczyli do sekretariatu szkolnego listy uczniów objętych ubezpieczeniem lub przesłali skan takiej listy na adres mailowy Rady Rodziców (radarodzicowsp1marki@gmail.com) wraz z wypełnionym formularzem z listą dzieci w formacie Excel (link do formularza: Lista_uczniow_do_ubezpieczenia_NNW.xlsx). Proszę o wskazanie w tym formularzu dzieci, które będą korzystały z darmowego ubezpieczenia.
          • Zgłoszenie szkody:
          • Tryb zgłaszania szkód opisany został w dokumencie Warunki_ubezpieczenia_NNW_2023.pdf.
          • Formularz zgłoszenia roszczenia stanowi dokument Druk_zgloszenia_roszczenia_edu_plus.pdf.
          • KB Modus bezpłatnie udziela wsparcia rodzicom przy zgłaszaniu szkód i roszczeń do TU Interrisk. W dokumencie „Warunki ubezpieczenia NNW” znajdziecie Państwo dane kontaktowe do pracowników Kancelarii dedykowanych do wsparcia przy zgłoszeniu roszczenia.

Pozdrawiam smiley