• UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCONA FRYDERYKOWI CHOPINOWI

•

Dnia 3 marca 2010 roku w naszej szkole odbyłasię uroczystość poświęcona Fryderykowi Chopinowi

pt. "Fryderyk Chopin i jego muzyka w mojej wyobraźni"

Podniosłe spotkanie rozpoczęła przemową pani Dyrektor Anna Jusińska. Następnie pani Anna Pietrzak - Ziętara przedstawiła multimedialną prezentację o Chopinie. Wszyscy zebrani w skupieniu słuchali biografii wielkiego kompozytora-patrioty. Po prezentacji zaprezentowane zostały scenki z życia wybitnego wirtuoza. Uczniowie z młodszych klas czytali listy Fryderyka Chopina do rodziny i przyjaciół. Dwie uczennice z klasy szóstej przybliżyły nam najważniejsze momenty i wydarzenia z życia genialnego pianisty. Recytowane były również wiersze.

Po części artystycznej nadszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu literackiego oraz plastycznego, którymi zajmowały się pani Grażyna Pietrzak i pani Bożena Suwała. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Marki pana Janusza Werczyńskiego. Do zdobycia były:

w konkursie literackim:

za I miejsce - IPod

za II miejsce - pendrive oraz Leksykon Szkolny

za III miejsce - płyta z muzyką Fryderyka Chopina

w konkursie plastycznym:

za I miejsce - zestaw do malowania

za II miejsce - kredki i książka o artystach

za III miejsce - świetne kredki oraz zestaw pędzli do malowania.

Studentki Akademii Muzycznej wykonały wzruszające utwory Fryderyka Chopina. Po zakończeniu  Maria Zofia Suwała- uczennica Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II stopnia im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Katarzyna Guszta - studentka Klasy Fortepianu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie otrzymały gromkie brawa.

Wszystkich zaskoczyła (oczywiście pozytywnie) etiuda taneczna do muzyki Chopina, przygotowana przez panią Magdalenę Szafarz.

Uwieńczeniem uroczystości była przemowa Burmistrza Miasta Marki. Po apelu wszyscy zaproszeni goście udali się na poczęstunek do stołówki szkolnej.

Uroczystość była piękna i przejmująca. Stroje z epoki i cała choreografia sprawiły, że panowała niesamowita atmosfera. Recytacja wierszy i piękna muzyka głęboko wzruszyły wszystkich uczestników.

Grażyna Pietrzak

Anna Pietrzak - Ziętara