• Zasady pracy na lekcjach matematyki

• ZASADY PRACY NA LEKCJI MATEMATYKI

1. Przygotowanie do lekcji obejmuje: podręcznik, zeszyt przedmiotowy, właściwy zeszyt ćwiczeń, ołówek, gumka, linijka, kolorowy pisak, odrobiona praca domowa.
          2. Ocenę uczeń może otrzymać za: prace klasowe, kartkówki (z trzech ostatnich lekcji), odpowiedzi ustne, prace domowe, zadania dodatkowe, inne prace (np. referaty, ciekawostki), aktywność podczas zajęć, efektywny udział w konkursach
          3. Prace klasowe są obowiązkowe dla ucznia.
          4. Poprawie podlegają tylko prace klasowe z ocenami niedostatecznymi i uczeń ma możliwość jednorazowego poprawienia oceny w przeciągu dwóch tygodni od oddania prac.
          5. Jeżeli z przyczyn losowych uczeń nie pisał pracy klasowej z całą klasą to przystępuje do niej w terminie wyznaczonym przez nauczyciela lub na następnej lekcji.
          6. Aktywność ucznia na zajęciach nagradzana jest  oceną lub „+” , trzy plusy równoznaczne są z otrzymaniem oceny bardzo dobrej.
          7. Uczeń może zgłosić trzykrotnie nieprzygotowanie do zajęć (odznaczane jako minus ,,-’’). Każde kolejne równoznaczne jest z oceną niedostateczną.
          8. Każda nieodrobiona praca domowa powinna być odrobiona na następne zajęcia lekcyjne i okazana nauczycielowi. W przeciwnym wypadku traktowana jest jako kolejne nieprzygotowanie do zajęć.
          9. Brak przygotowania do lekcji nie zgłoszony nauczycielowi oceniony jest oceną niedostateczną.