• eTwinning

•

eTwinning to platforma współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy, itp.) z jednego z krajów europejskich, które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie. eTwinning jest współfinansowany przez Erasmus+, Europejski program dla Edukacji, Szkoleń, Młodzieży i Sportu.

Nasza szkoła korzysta z platformy eTwinning po raz kolejny, pierwszy projekt 3M CODE został utworzony jako efekt współpracy ze szkołami z Portugalii, Słowacji oraz inna polską szkołą ze Złotoryi. Celem projektu było szerzenie wśród uczniów wiedzy dotyczącej podstaw kodowania oraz doskonalenie umiejętności językowych. Wspólpraca została zakończona dwa lata temu.

Obecny projekt WE GROW DIGITALLY jest w pełni realizowany na platformie eTwinning a z uwagi na pandemię, wszelkie działania oraz przekaz informacji są realizowane w wersji online. Uczniowie i nauczyciele z naszych szkół partnerskich z Turcji, Włoch oraz Bułgarii mogą się ze sobą kontaktować oraz obserwować postępy projketu po zalogowaniu się na stronę eTwinning.