• ZASADY PRACY

• ZASADY PRACY NA LEKCJACH INFORMATYKI

1.        Przygotowanie do lekcji obejmuje: zeszyt przedmiotowy, odrobiona praca domowa.

2.        Ocenę uczeń może otrzymać za: prace klasowe, kartkówki (teoria z trzech ostatnich lekcji), odpowiedzi ustne, prace domowe, samodzielną pracę przy komputerze, zadania dodatkowe, aktywność podczas zajęć, efektywny udział w konkursach.

3.        Prace klasowe są obowiązkowe dla ucznia.

4.        Poprawie podlegają tylko prace  z ocenami poniżej oceny dostatecznej i uczeń ma możliwość jednorazowego poprawienia oceny w przeciągu dwóch tygodni od oddania prac.

5.        Jeżeli z przyczyn losowych uczeń nie pisał pracy klasowej z całą klasą to przystępuje do niej w terminie wyznaczonym przez nauczyciela lub na następnej lekcji.

6.        Aktywność ucznia na zajęciach nagradzana jest oceną lub ,,+”, trzy plusy równoznaczne są z otrzymaniem oceny bardzo dobrej.

7.        Uczeń może zgłosić trzykrotnie nieprzygotowanie do zajęć (odznaczane jako ,,-’’). Każde kolejne równoznaczne jest z oceną niedostateczną.

8.        Każda nieodrobiona praca domowa powinna być odrobiona na następną lekcję i okazana nauczycielowi. W przeciwnym wypadku traktowana jest jako kolejne nieprzygotowanie do zajęć.

9.        Brak przygotowania do lekcji nie zgłoszony nauczycielowi oceniony jest oceną niedostateczną.

10.     W czasie zajęć przestrzegamy regulaminu szkolnej pracowni komputerowej.

Z życzeniami samych szóstek
          nauczyciel informatyki