• Bal Karnawałowy

• Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów na Bal Karnawałowy. Zapewniamy dobrą muzykę, moc zabawy, konkursy, cenne nagrody! Szczegóły są tutaj.

• Podsumowanie projektu matematycznego

• Projekt matematyczny „Moja szkoła marzeń” już się zakończył.

Realizowany był w ramach programu mPotęga finansowanego ze środków Fundacji mBanku.

Projekt był skierowany do uczniów klas piątych i trwał trzy miesiące. Głównym celem projektu było pogłębienie wiedzy uczniów a także pokazanie obecności matematyki w życiu codziennym w sposób przyjazny dzieciom. Uczniowie w ciągu kilku tygodni projektowali szkołę swoich marzeń. Mieli bardzo dużo ciekawych pomysłów, które systematycznie wdrażali w życie. Dzieci podczas projektu wybrali się do Biura Projektowego „Jems Architekci”, gdzie zdobyli szczegółowe informacje dotyczące projektowania budynków. Uczniowie bardzo zaangażowali się w pracę i byli bardzo kreatywni. W rezultacie powstał bardzo ciekawy projekt szkoły oraz piękna makieta budynku.

Agata Skłodowska

• Bezpieczne ferie Zima w Markach 2023

• Bezpieczne ferie „Zima w Markach 2023”

Szanowni Rodzice,

W tym roku po raz kolejny Gmina Marki zorganizuje dla Państwa dzieci zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w czasie ferii zimowych w formie półkolonii. Zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 (z uwagi na remont) zorganizuje Szkoła Podstawowa nr 2 przy ul. Szkolnej 9. Oferta półkolonii dotyczy uczniów  klas I-VIII, uczęszczających do danej szkoły.

Opłaty za korzystanie z półkolonii za jeden tydzień:
            -200 zł opłata stała;
            -40 zł obiady.

W ramach opłaty stałej szkoła zapewni opiekę, realizację programu profilaktycznego oraz udział w zajęciach stacjonarnych i wyjazdowych.

Szkoła zapewnia opiekę sprawowaną przez nauczycieli w godz. 6.30 – 17.30. Istnieje możliwość zapisu na jeden lub dwa tygodniowe turnusy półkolonii.

Zapisy będą odbywały się w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza dziecko poprzez złożenie odpowiedniego formularza w dniach 12-16 stycznia 2023 roku.

Formularze będą dostępne na stronach internetowych szkół, stronie internetowej www.marki.pl w zakładce edukacja oraz w wersji papierowej w sekretariacie.

_Zima_w_Markach_plakat_2023_sp1.docx

Informacje_dodatkowe.pdf

INFORMACJE_ORGANIZACYJNE_SP2(3).pdf

Informacje_o_wyjsciu_ze_szkoly.pdf

KARTA_KWALIFIKACYJNA__SP2(3).pdf

RODO_SP2.pdf

Zgoda_wzierunkowa(1).pdf

Zgoda_zajecia_na_basenie.pdf

• Choinka
          • Życzenia świąteczne

•                                                                            „Cicha noc, święta noc,

pokój niesie ludziom wszem…”

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.

Niech spłynie na Was Pokój Betlejemskiej Nocy,

anielskie „Gloria…” niechaj zabrzmi i ukołysze kolędą,

a Boże Dziecię pobłogosławi

wszelakim dobrym zamierzeniom i działaniom.

W ten cudowny czas miejcie Państwo

poczucie wszechogarniającej MIŁOŚCI

Boga do człowieka, i niechaj ta Miłość

pozostanie z nami wszystkimi na wszystkie dni nadchodzącego Nowego Roku!!!

Życzą

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie

Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach

• Kartka świąteczna w programie graficznym- rozstrzygnięcie konkursu

• Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia odbył się szkolny konkurs grafiki komputerowej na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Do udziału zaproszeni byli uczniowie wszystkich klas, z podziałem na dwie grupy wiekowe; uczniowie I-III i IV-VIII.

W piątek 16 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu.

JURY w składzie: Pani Dyrektor Agnieszka Gawkowska, wicedyrektorzy: Pani Beata Lisik, Pani Ewa Brzezińska i Pani Monika Łokieć, oraz nauczyciele informatyki: Pani Danuta Pazikowska, Pan Jacek Pawlik oraz Pan Michał Szydłowski. Wszystkie przygotowane prace były bardzo kreatywne i interesujące. Po burzliwych obradach jury zadecydowało w następujący sposób:

Klasy 1-   3

I    m-ce  Emilia Zakrzewska klasa  3c

II   m-ce Dawid Grzegorzak  klasa  3e

III  m-ce  Marcel Paszkowski klasa  3b

I    m-ce  Beata Leśniak klasa  7b

II   m-ce Julia Stradomska  klasa  4e

III  m-ce Wojciech Szota  klasa  8e

Wyróżnienia otrzymali:

Michalina Zaremba

Lidia Stachowska

Zofia Sidor

Aleksander Błachnio

Barbara Maciejewska

Jagoda Fąk

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zasponsorowanie nagród

• Zimowy świat zamknięty w bombce- warsztaty

• W dniu dzisiejszym Uczniowie z klasy 3F brali udział w warsztatach zimowych prowadzonych przez wychowawce Wykonali "Zimowy świat zamknięty w bombce" Plan działania i praca w ciszy i skupieniu to ważna rzecz. Po przemyślanych decyzjach powstały wspaniałe dzieła. Plan zrealizowany nie w 100% a w 20000%

• Nasze pracę na Kiermasz Świąteczny!

• Ozdoby świąteczne przygotowane na Kiermasz Świąteczny!

Prace przygotowali nasi niezastąpieni wolontariusze

Mogliście spotkać nas na stoisku w MCER - Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne w ubiegłą niedzielę

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zakupili nasze małe cudeńka

Za dodatkową pomoc dziękujemy mamie Kuby, Wiktorii i Majeczki