• Kolejny numer Kornelówki

• Przed Wami kolejny numer naszej szkolnej prasy. Kornelówka w wersji papierowej będzie dostępna wkrótce. Zapraszamy do przesyłania artykułów do następnego numeru na sp1kornelowka@gmail.com Można pisać indywidualnie, grupowo, a nawet z rodzicami...również pod pseudonimem.Odkrywajcie radość pisania:) z Kornelówką

• Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego Polska – to mój dom.

• 10 listopada b.r. zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów klas III, którego celem było kształtowanie postawy miłości i szacunku w odniesieniu do ojczyzny i najbliższego otoczenia, promowanie talentów recytatorskich oraz popularyzacja literatury pięknej. Uczniowie wyrecytowali między innymi takie utwory jak ,,11 listopada’’ - Ludwika Wiśniewskiego, ,,Ojczyzna moja” – Marii Konopnickiej, ,,Polska” – Antoniego Słomińskiego, ,,Bagnet na broń’’ – Władysława Broniewskiego.

Lauretami zostali:

Bartosz Karpeta – I miejsce

Amelia Dudek – II miejsce

Dorota Kowalczyk – II miejsce

Zofia Maciaszek – III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

Barbara Pokrzywnicka

Aleksandra Rosiak

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki za udział w konkursie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Turniej Wiedzy Historycznej

• W Szkole Podstawowej Nr.1im. K. Makuszyńskiego w Markach

Skład komisji turniejowej:

Przewodnicząca: p. Agnieszka Gawkowska,

Członkowie: p. Edyta Maciejska,

Skład zespołów turniejowych i wylosowane numery stanowisk:

I zespół 7 A Michał Mroczkowski, Konstanty Węsierski, Krzysztof Garstka       2

II zespół 7A Alan Lemański, Xawery Niegocki       3

III zespół 8A Patryk Henrykowski, Szymon Bojewski,        5I

V zespół 8B Jonasz Królak, Konrad Rajzer, Oskar Lewandowski    nieobecniV zespół 8C Nazar Volos, Maciej Kwiatkowski, Piotr Zygmunt        4

VI zespół 8E Wojciech Szota, Julia Ziemniak        1

Komisja turniejowa po podliczeniu zdobytych punktów przyznała miejsca:

I miejsce nr....V..........w składzie: Nazar Volos, Maciej Kwiatkowski, Piotr Zygmuntliczba punktów:    6,5

II miejsce nr....II..........w składzie: Alan Lemański, Xawery Niegockiliczba punktów:     5,5

III miejsce.......I.............w składzie: Michał Mroczkowski, Konstanty Węsierski, Krzysztof Garstkaliczba punktów:     4,5

Bardzo dziękujemy wszystkim wychowawcom, nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za zaangażowanie, przygotowanie prac, plakatów o Ojcach Niepodległej Polski, kotylionów. Dziękujemy uczniom klas 8 za przygotowanie prezentacji z piosenkami z czasów I Kadrowej, dzięki temu mogliśmy wspólnie je śpiewać na długich przerwach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju Wiedzy Historycznej.

Nauczyciele historii

• Moja szkoła marzeń- realizacja projektu matematycznego

• Uczniowie klas 5 w ramach projektu matematycznego Moja szkoła marzeń dokonywali pomiarów różnych pomieszczeń szkolnych np. sale lekcyjne, biblioteka, sala gimnastyczna itp. Pomieszczenia zostały dokładnie zmierzone, a wyniki skrupulatnie zapisane:)Projekt dofinansowany przez Fundację mBanku.

Agata Skłodowska

• Wystawa fotograficzna" Jesienne klimaty"

• Uczniowie  klasy 3c bardzo kochają przyrodę, są bacznymi jej obserwatorami. Stąd pomysł na zorganizowanie klasowego konkursu fotograficznego " Jesienne klimaty". Dzieci zrobiły wiele pięknych fotografii, które zostały zaprezentowane  na wystawie na korytarzu przed biblioteką.  Wszyscy chętnie oglądali zdjęcia . Honorowymi gośćmi były Panie Dyrektor , które  były pod wrażeniem zdjęć wykonanych przez uczniów. Wielkie brawa dla małych fotografów.

• wolontariat

• Wolontariuszem może zostać każdy uczeń z klas IV-VIII. Przepracowane godziny będą odnotowywane w karcie aktywności wolontariusza i sumowane na koniec każdego roku szkolnego. Uczniowie, którzy zrealizują przynajmniej 30 godz. będą mogli otrzymać na koniec VIII klasy zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Możliwy jest udział w akcjach charytatywnych również pozą szkołą i proponowanymi akcjami - wystarczy dostarczyć zaświadczenie potwierdzające udział w danej akcji.W tym roku szkolnym, uczniów klas ósmych obowiązują stare zasady (ze względu na dużą ilość klas i wiele chętnych osób). Zaświadczenie otrzymują uczniowie, którzy wzięli udział przynajmniej w czterech akcjach zorganizowanych w szkole i/lub poza nią.

regulamin

• „Moja szkoła marzeń” Projekt dofinansowany przez Fundację mBanku

•            „Moja szkoła marzeń”

Projekt dofinansowany przez Fundację mBanku

Mamy to! mPotęga

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z programu „mPotęga” Fundacji mBanku na realizację projektu „Moja szkoła marzeń”. Projekt ten będzie realizowany od września do grudnia 2022r. i skierowany jest do uczniów klas 5.

Celem projektu jest pogłębianie i poszerzanie wiedzy uczniów oraz pokazanie praktycznego zastosowania matematyki w życiu codziennym.

Serdecznie zapraszam do śledzenia realizacji programu. Wszelkie informacje i fotorelacje będą zamieszczane na stronie internetowej szkoły i Facebooku.

Agata Skłodowska

• Zarząd Rady Rodziców

• Uprzejmie informuję, iż na pierwszym zebraniu w roku szkolnym 2022/2023 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 1 w Markach zatwierdziła sprawozdanie Zarządu Rady Rodziców, w tym sprawozdanie finansowe, za ubiegły rok szkolny i dokonała wyboru Zarządu w składzie:

1. Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc – Przewodniczący Rady Rodziców,

2. Piotr Wicher – Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców,

3. Justyna Nowak – Skarbnik Rady Rodziców,

4. Bartosz Szota – Sekretarz Rady Rodziców.

W imieniu Zarządu bardzo dziękuję za okazane zaufanie i gorąco zachęcam Państwa do współpracy z RR w celu polepszenia warunków nauki uczniom naszej szkoły oraz wsparcia grona pedagogicznego w ich trudnej misji.