• Pytania odnośnie półkolonii w SP1

• Pytania odnośnie półkolonii w SP1 prosimy kierować bezpośrednio do szkolnego kordynatora akcji Pani Marleny Kolatorskiej

TELEFON DO KOORDYNATORA LATA W MIEŚCIE W SP1

marlenakolatorska@interia.pl

• Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji

• Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021 wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

• Bezpieczne wakacje

• Wakacje to zasłużony czas odpoczynku, a właśnie wtedy młodzi ludzie stają się szczególnie często ofiarami nieszczęśliwych wypadków. Zwracamy więc uwagę na podstawowe zasady bezpieczeństwa. Dbajmy o własne zdrowie, przestrzegajmy podstawowych zasad wszędzie tam gdzie może czyhać na nas niebezpieczeństwo. Unikajmy wszelkich sytuacji ryzykownych. Warto przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy.

Jak co roku przypominamy ważne dla bezpieczeństwa alarmowe numery telefonów:

112 – telefon służb ratowniczych

997 – telefon Policji

998 – telefon Straży Pożarnej

999 – telefon Pogotowia Ratunkowego

116111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

www.men.gov.pl

www.wypoczynek.men.gov.pl

Życzymy wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku

• Już wakacje!

• Dziś zakończyliśmy rok szkolny 2020/21. Trochę wzruszeń, miłe słowa, podziękowania… I ogromna radość, że wakacje, że czas wolny, że odpoczynek  Wszystkim naszym uczniom, ich rodzinom, a także pracownikom SP1 życzymy czasu na to, co lubicie, zieleni wokół, błękitu nad głową, dobrej książki, udanych wędrówek, rejsów, spływów, rajdów rowerowych czy wygranych meczów… A naszym drogim ABSOLWENTOM, którzy dziś pożegnali mury naszej szkoły, życzymy jasnych, dobrych i mądrych dróg, trafnych wyborów, spełnienia marzeń.

• Wyprawka dla ucznia klasy I

• WYPRAWKA DLA UCZNIÓW ROZPOCZYNAJĄCYCH WE WRZEŚNIU

NAUKĘ W ODDZIAŁACH PIERWSZYCH

- zeszyt w kratkę do kontaktów z rodzicami

- zeszyt w trzy linie (niebiesko-czerwona liniatura)

- zeszyt w kratkę

- teczka papierowa z gumką

- koperty małe 10 szt.

- piórnik:

• 2 ołówki
            • kredki ołówkowe typu „Bambino”
            • gumka do ścierania
            • temperówka z pojemnikiem
            • nożyczki
            • linijka
            • klej w sztyfcie

- obuwie zmienne na jasnej podeszwie

- strój gimnastyczny w worku (biała koszulka, czarne lub granatowe spodenki)

Wszystkie zeszyty i przybory szkolne należy podpisać.

Wyprawka plastyczna zostanie omówiona i zakupiona po  pierwszym zebraniu z wychowawcą (we wrześniu).

• PIERWSZE PRAWO JAZDY-KARTA ROWEROWA

• 7 i 8 czerwca 2021r.  w naszej szkole odbyły się egzaminy na kartę rowerową. Sprawdziany składały się z dwóch części: pisemnej i praktycznej.  Pozytywnie zaliczyło test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego i test umiejętności jazdy na rowerze  87  uczniów.  Gratulujemy!!!

Zgodnie z prawem osoba, która ukończyła 10 lat, a nie ukończyła jeszcze 18 lat, może jeździć rowerem po drogach publicznych wyłącznie wtedy, gdy posiada kartę rowerową.

Wyjeżdżajcie na drogę tylko, wtedy jeżeli macie sprawny

i  odpowiednio  wyposażony rower ( światła, hamulec i dzwonek). Zadbajcie także o swoje bezpieczeństwo zakładając kamizelkę odblaskową i kask.

Przed wami długie wakacje więc wszystkim rowerzystom życzymy szerokiej i bezpiecznej drogi.

Dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu egzaminu p. Oksanie Żero

i  p. Pawłowi Paczkowi.

Zdjęcia dostępne są pod linkiem: https://photos.app.goo.gl/kD86oRLuFW2svHnMA

Koordynator Wychowania Komunikacyjnego: Anna Sadownik

• WEBINARIUM DLA RODZICÓW-CZWARTEK

• W najbliższy czwartek porozmawiamy dotyczących kwestii uzależnienia i nadużywania nowoczesnych technologii, jak gry komputerowe, facebook i inne portale społecznościowe.

Pytania na które odpowiemy to:

1. Co należy wiedzieć o grach komputerowych

2. Jak rozmawiać z dzieckiem o uzależnieniu od gier komputerowych

3. Jakie zasady tworzyć w domu, by sprzyjać zdrowemu używaniu komputera, smartfona, internetu i gier

4. Czy moje dziecko może być już uzależnione?

Zapraszam - Maja Ruszpel, specjalista terapii uzależnień, pedagog i profilaktyk.

• Egzaminy na kartę rowerową

Koordynator mobilnego miasteczka zaprasza do mareckich szkół

Jeśli masz już 10 lat, znasz przepisy i lubisz jazdę na rowerze, możesz zrobić Kartę Rowerową. Taka możliwość stwarza w najbliższych tygodniach Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego. Jego koordynator Paweł Paczek przygotował kilka terminów dla egzaminowanych.

• Szkoła nr 4, ul. Wspólna: 21-24 maja 2021 r. (egzamin – 24 maja 2021 r.).
            • Zespół Szkół nr 2, ul. Wczasowa: 26-28 maja 2021 r. (egzamin – 28 maja 2021 r.).
            • Szkoła nr 1, ul. Okólna: 7-9 czerwca 2021 r. (egzamin – 9 czerwca 2021 r.).
            • Szkoła nr 3, ul. Pomnikowa – 10-11,14-15 czerwca 2021 r. (egzamin – 15 czerwca 2021 r.).
            • Szkoła nr 2, ul. Szkolna: 16-18 czerwca 2021 r. (egzamin – 18 czerwca 2021 r.).