• Piknik Rodzinny po raz trzeci w SP1

• Dokładnie za miesiąc, tj. w sobotę 27 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w godzinach 11:00-16:00 odbędzie trzeci Piknik Rodzinny. Już dzisiaj Rada Rodziców i Dyrekcja Szkoły zaprasza wszystkich uczniów i rodziców! Więcej informacji tutaj.

• Warsztaty

• Kolejne warsztaty dla dzieci z Ukrainy za nami. Tym razem własnoręcznie zrobione, pachnące i kolorowe mydełka.

Dzieci samodzielnie wybierały kształty, kolory, dodatki, oraz zapach mydeł. Zabawa i kreatywność na maksa!

Dzięki mamie jednego z uczniów, dzieci dowiedziały się dużo ciekawostek o mydłach.

Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie warsztatów i poczęstunek.

• Dzień Ziemi

• W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi posadziliśmy na terenie szkoły sadzonki krzewów i uporządkowaliśmy wybrane obszary ze śmieci ! (zdjęcia nr 1-5)

Klasa 5c i 4e wraz z wychowawcami

• Konkurs na EKO-plakat z okazji Dnia Ziemi rozstrzygnięty. Najlepsze prace zostały uhonorowane dyplomami i upominkami.    ( zdjęcia nr 6-7)

Gratulacje!

Organizatorki: Monika Świątek i Monika Kuczyńska

Opis obchodów Dnia Ziemi na stronę internetową szkoły (wszystkie zdjęcia)

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. W naszej szkole uczciliśmy go przez różnorodne działania takie jak organizacja konkursu na Eko-plakat,  Eko-spacer, czyli porządkowanie wybranych obszarów ze śmieci, Eko-sadzonki, które zasadziliśmy na terenie szkoły, a także poruszenie ważnych dla naszej planety zagadnień poprzez wykonanie Eko-zadań na godzinach wychowawczych. Szczególne gratulacje dla zwycięzców konkursu na EKO-plakat. Upominki i sadzonki krzewów ufundowała Rada Rodziców. Obejrzyjcie naszą galerię zdjęć!

Organizatorki: Monika Świątek i Monika Kuczyńska

• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi nazywany także Międzynarodowym Dniem Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Uczniowie klas pierwszych podczas zajęć świetlicowych wykonali prace plastyczne w formie plakatu ( praca zespołowa)

• Życzenia

• Z okazji imienin naszej kochanej Pani dyrektor Agnieszki Gawkowskiej najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności życzą Nauczycie i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1

• Fiszki Ósmoklasisty

• Dziś na zajęciach repetytorium z języka polskiego uczniowie klasy 8g sprawdzali, utrwalali i porządkowali swoją wiedzę za pomocą Fiszek Ósmoklasisty. Ta forma przygotowywania się do egzaminu przypadła uczniom do gustu.Fiszki umożliwiają dostosowanie tempa nauki do indywidualnych potrzeb, pozwalają uczyć się samodzielnie lub z kolegą/koleżanką.

Polecam wszystkim uczniom

Agnieszka Bernat

• Konkurs Majówka z wierszem

• Wewnątrzszkolne eliminacje XVl edycji konkursu Majówka z wierszem.

Laureaci:

Oliwia Ufnal kl. Ib,

Mikołaj Banaszek kl.I c,

Agata Świder kl.3a,

Julia Przygodzka kl.3b.,

Olaf Balazy kl.3c,

Dominik Jabłoński kl.3c,

Zosia Maciaszek kl.3d,

Amelia Dudek kl. 3e.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom eliminacji

• Z wielkim żalem zawiadamiamy

• Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odeszła nasza cudowna, niezwykle serdeczna nauczycielka, Pani Danuta Ziętek. Dziękujemy za 41 lat wspólnej pracy. Na zawsze pozostanie w sercach dzieci, pedagogów i pracowników szkoły.

• TYDZIEŃ KOMÓRKI!

• Uczniowie klas 5-tych na zajęciach Koła Biologicznego rozwijali wiedzę na temat
            podstawowej jednostki organizacji życia, czyli komórki. W tygodniu komórki uczniowie
            obserwowali różnorodne preparaty mikroskopowe komórek roślinnych, zwierzęcych,
            bakteryjnych i grzybowych. Wykonali i obserwowali własne preparaty otrzymane z liści
            cebuli i miąższu jabłka. Sprawdzali swoją wiedzę na temat komórek wykonując Quizy
            interaktywne. Zwieńczeniem tygodnia komórki było wykonanie modeli przestrzennych
            komórek. Tydzień komórki bez „komórki” zaliczony! Było ciekawie i bardzo kreatywnie.
            Monika Świątek

• Wycieczka do Łódzkiego Orientarium- Fotorelacja

• Powitaliśmy Wiosnę w Łódzkim Orientarium i EC1!

Obserwowaliśmy faunę i florę Azji Południowo Wschodniej z trzech perspektyw-podwodnej, lądowej
            oraz z góry. Widzieliśmy endemiczne orangutany, słonie indyjskie, krokodyle gawialowe, a także
            „myszojelenie”, które tak naprawdę nazywają się kanczyle jawajskie. Wielką atrakcją był spacer
            podwodnym tunelem z rekinami i całą gamą kolorowych rybek i koralowców. Świetny czas
            spędziliśmy również w zmodernizowanej elektrociepłowni z nowoczesną przestrzenią interakcji,
            zlokalizowaną na trzech poziomach, pozwalającej eksplorować świat różnymi zmysłami.

Bawiliśmy się świetnie i polecamy wszystkim małym i dużym!

Uczniowie klasy 5c i 5a wraz z opiekunami.