• Tydzień Świadomości Dysleksji

• W dniach 22-26 XI 2021 obchodziliśmy Tydzień Świadomości Dysleksji. Z tej okazji został zorganizowany konkurs ,, Zwierzę z trudnością ortograficzną”. Zwycięzców wyłoniliśmy w dwóch kategoriach wiekowych kl.1-2 oraz kl.3-6.

Pani Dyrektor Agnieszka Gawkowska przyznała również nagrodę specjalną.

W klasach 1-2

Budziszewska Nina  2d – Nagroda Dyrektora

Potrzebowska Kasia 2d

Podwysocki Gustaw 1a

Zakrzewska Emilia 2c

Dzięcioł Emilia 2a

Malinowska Anna 2d

Ruta Tymon 2d

W klasach 3-6

Podwysocki Mieszko 3a

Krzyżanek Filip 4d

Cembrzyńska Oliwia 4b

W środę 1XII2021r. Dyrekcja Szkoły odwiedzi poszczególne klasy i wręczy wszystkim uczestnikom dyplomy i upominki .

• szopka bożonarodzeniowa
            • Konkurs plastyczny dla klas 2 ,,Na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową’’

• Regulamin szkolnego konkursu

plastycznego dla klas 2

,,Na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową’’

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas radości, miłości, wspólnego kolędowania. Ze świętami związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze z nich to te własnoręcznie wykonane, ozdobione różnymi technikami.

Celem konkursu jest szeroko pojęta edukacja plastyczna i kulturowa.

Konkurs ma także sprzyjać pobudzeniu wyobraźni oraz kultywowanie tradycji w okresie Świąt Bożego Narodzenia, a także wyrażanie nastroju i uczuć związanych ze świętami.

1.  Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich chętnych dzieci z klas drugich.

Każdy uczestnik może wykonać jedną pracę konkursową.   Kartkę nie podpisujemy (dane uczestnika konkursu dołączmy do koperty)

i nie wypisujemy życzeń.

2.  Ocena
              -  staranność i pomysłowość wykonania,
              -  atrakcyjność plastyczna pracy.

3.  Termin składania prac – 9 XII 2021 r. (do wychowawców poszczególnych oddziałów).

4.  Przewidywane są nagrody rzeczowe.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 grudnia, a wyniki zostaną podane do wiadomości publicznej na stronie internetowej szkoły.

5. Nagrody dla Laureatów konkursu zostaną wręczone po ustaleniu dogodnego terminu.

Organizatorami konkursu są wychowawcy klas:

2 D – Katarzyna Pawlak

2E – Karolina Worońko.

• Szkoła Myślenia Pozytywnego

• W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła bierze udział w autorskim, certyfikowanym programie: Szkoła Myślenia Pozytywnego, stworzonym przez Instytut Edukacji Pozytywnej. Głównym celem programu jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na funkcjonowanie. Uczniowie wspólnie będą się uczyć jak dbać o samych siebie i innych, jak radzić sobie ze stresem czy lękiem.

W ramach zadań zawartych w programie SMP na październik, uczniowie dwóch klas trzecich i siódmej wykonali prace plastyczne na temat samorozwoju. Przed nami kolejne zadania do wykonania na każdy miesiąc.

Koordynator: Agnieszka Madejak

• Mechanika płynów - o zachowaniu gazów i cieczy

• We środę 17 listopada 2021r. odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu pokazów naukowych w naszej szkole. Uczniowie klas 6, 7 i 8 z pomocą licznych doświadczeń i eksperymentów poznawali właściwości otaczających nas płynów. Zaprezentowane zostały wyjątkowe właściwości wybranych cieczy i gazów. Młodzież mogła dowiedzieć się co mają ze sobą wspólnego aerodynamika i hydraulika oraz zapoznać się z narzędziami wykorzystywanymi do rozwoju techniki rakietowej, kosmonautyki czy lotnictwa.

W planach mamy kolejne pokazy dla klas 4 i 5 dotyczące fizycznej i chemicznej natury kolorów w najbliższą środę 24 listopada br. Szczegółowy harmonogram zajęć dla poszczególnych klas podany zostanie niebawem.