• Aktualności

      • Nauczyciel chemii- oferta pracy

      • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im Kornela Makuszyńskiego w Markach zatrudni nauczyciela chemii. Wymagane wykształcenie wyższe magisterskie (kierunkowe)z przygotowaniem pedagogicznym.

      • Obchody Bitwy Warszawskiej

      • W sobotę 14 sierpnia 2021 roku delegacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 101 Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.  Podczas mszy świętej w kościele pod wezwaniem świętego Izydora w Markach wymienione zostały wartości ponadczasowe takie jak wiara, bohaterstwo, miłość, tradycja. Wartości, które przezwyciężyły śmierć i powinny nadawać rytm także teraźniejszości.

                     Podczas dalszych uroczystości przy Pomniku Żołnierzy 1920 roku na cmentarzu parafialnym przy ulicy Bandurskiego przemówili przedstawiciele władz państwowych, odbył się także Apel Poległych z udziałem wojskowej asysty honorowej 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Następnie delegacje złożyły wieńce, a ten od naszej mareckiej Jedynki zakupiony został ze środków Rady Rodziców.

                     Jesteśmy przekonane, że tak ważne rocznice uświadamiają nam wszystkich, iż warto podążać za prawdą i marzeniem, dochować wierności swoim zasadom i odważnie kroczyć w przyszłość niosąc w sercu pamięć o losach naszej Ojczyzny i jej Obrońcach. Pamiętajmy, że naszą piękną przeszłość musimy jak najczęściej przywoływać i czerpać z niej siłę.

                                                                              Monika Racinowska, Ewelina Kalinka