• ERASMUS Prezentacje i zdjęcia

Kącik projektu Erasmus+

Zwycięcka praca w kokursie na szkolne logo projektu Erasmus+ wykonana przez Julię Warszawa-Kurek

Zwycięckie logo projektu We grow digitally wykonane przez uczennicę z Włoch

Wymiana kartek bożonarodzeniowych z uczniami z Turcji, Bułgarii i Słowacji.

Kartki świąteczne przygotowane przez uczniów z Włoch

Regulamin_-LOGO(1).docx

Regulamin konkursu na szkolne logo Erasmus+

I mobilność edukacyjna – Mascalucia (Włochy)

W dniach 18-22.02.19r. odbyło się pierwsze spotkanie uczestników projektu We grow digitally w miejscowości Mascalucia we Włoszech. W spotkaniu tym uczestniczyli nauczyciele i dyrektorzy szkół z Turcji, Bułgarii, Polski a gospodarzem była położona na Sycylii szkoła I.C.S. Federico II di Svevia. Podczas wyjazdu ustalono szczegółowe cele i zadania współpracy partnerskiej szkół, dokonano prezentacji każdego kraju i jego systemu edukacji oraz możliwości współpracy, wymiany dobrych praktyk w ramach wykorzystania technologii w nauce. Uczniowie włoskiej szkoły przygotowali program artystyczny dla gości oraz zaprezentowali poszczególne elementy lekcji z wykorzystaniem technik kodowania, aplikacji i gier online.

From 18th to 22nd of February 2020 the first meeting of the We grow digitally project participants took place in Mascalucia, Italy. The meeting was attended by teachers and school principals from Turkey, Bulgaria and Poland and was hosted by the I.C.S. Federico II di Svevia school in Sicily. During the trip, specific objectives and tasks of school partnership cooperation were established. Each country and its education system were presented and opportunities for cooperation, exchange of good practices in the use of technology in teaching were depicted. The students of the Italian school prepared an artistic programme for the guests and presented selected elements of the lessons using coding techniques, applicationa and online games.

Poniżej znajdują się do linki do prezentacji przygotowanych przez szkoły zWłoch, Bułgarii i Turcji:

Prezentacje przygotowane przez uczniów SP1 prezentowane podczas wyjazdu;

Kopia_Prezentacja_Erasmus_.pptx

Kopia_Ziolliche.pdf

II mobilność edukacyjna – Blagoevgrad- Bułgaria

W dniach 25-30. 05.2019r. odbył się drugi wyjazd edukacyjny uczestników projektu. Wzięli w nim udział uczniowie oraz nauczyciele z czterech krajów partnerskich. Celem spotkania była prezentacja materiałów przedstawiających wykorzystanie technologii na lekcjach w szkołach w Bułgarii, Turcji, Polsce i Włoszech. Bułgarska szkoła goszcząca zorganizowała również warsztaty dla przybyłych uczniów, w których wszyscy współpracowali wykorzystując roboty i doskonaląc umiejętność kodowania.  Ponadto uczniowie szkoły IV Dimcho Debelyanov powitali wszystkich gości programem artystycznym przedstawiając bułgarskie tańce ludowe, stroje i zwyczaje.

From 25th to 30th of May 2019 - the second educational trip of the project participants took place. Pupils and teachers from four partner countries took part. The aim of the meeting was to present materials showing the use of technology on lessons in schools in Bulgaria, Turkey, Poland and Italy. The Bulgarian host school also organised workshops for the arriving students where everyone cooperated using robots and improving coding skills. In addition, the students of IV Dimcho Debelyanov welcomed all the guests with an artistic program presenting Bulgarian folk dances, costumes and customs.

Relacja z pobytu w Bułgarii znajduje się w poniższej prezentacji:

Erasmus__Bulgaria.mp4

ERASMUS__.pptx

III mobilność edukacyjna - SP1 Marki

W dniach 14-19 03.20r. zaplanowana była wizyta partnerska uczniów i nauczycieli biorących udział w projekcie We grow digitally w naszej szkole. Niestety przyjazd został odwołany a szkoły zamknięto ze względu na pandemię koronawirusa. Odwołana została również wizyta w Turcji zaplanowana na czerwiec tego samego roku a wszelkie działania projektowe odbywają sie drogą wirtualną. Społeczność naszej szkoły bardzo zaangażowała się w przygotowania do przyjazdu naszych partnerów czego dowodem są przedstawione zdjęcia|;

From 14th to 19th of March 2020 there were plans to host students and teachers from partner countries of the project We grow digitally. Due to the pandemic, the arrival was cancelled and all the project activities are being carried out virtually. Nevertheless, the community of our school has been preparing for the arrival of the guests with great effort as evidenced by the pictures presented;

Zgodnie z tematyką projektu We grow digitally, uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze szkół partnerskich angażują się we wszelkie działania dot. wykorzystania technologii w nauczaniu, niektóre z nich przedstawiają poniższe zdjęcia;

Let's meet up! Digi friends 16th October 2021 - videokonferencja uczestników projektu

Zajęcia z wykorzystaniem robotów - OZOBOT

17-21.05 2021 Trzecia mobilność edukacyjna - spotkania online

Prezentacja podsumowująca spotkanie - III mobilność edukacyjna