• Ślubowanie klas pierwszych

• 12 października 2018 r. był w naszej szkole dniem bardzo uroczystym dla wszystkich pierwszaków. Tego dnia, w obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, rodziców oraz nauczycieli, składali oni uroczystą przysięgę i stali się pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Markach. Świetności całej uroczystości dodawał elegancki strój pierwszaków oraz program artystyczny, który został zaprezentowany z tej okazji. Po podniosłym akcie pasowania na ucznia dokonanym przez panią dyrektor D. Pazikowską, dzieci otrzymały od przedstawicieli Rady Rodziców pamiątkowe upominki, a także dyplomy, legitymacje szkolne i „kuferki matematyczne”. Przejęci, ale zadowoleni z ogromną dumą pozowali do zdjęć.

Życzymy im wszystkim, aby słowa roty ślubowania wypełniali jak potrafią najlepiej przez cały okres swojej edukacji.

Ślubuję być dobrym Polakiem.

Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

Jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.

Będę starać się być dobrym kolegą.

Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Ślubujemy!