• Aktualności

     • PODSUMOWANIE AKCJI „NIE BĄDŹ SKNERA KUP PAMPERA”
      • PODSUMOWANIE AKCJI „NIE BĄDŹ SKNERA KUP PAMPERA”

      • Dziękujmy uczniom oraz rodzicom z naszej szkoły za udział i wsparcie tak szczytnej akcji. Szczególnie pracownikom niepedagogicznym, którzy przyjmowali dary oraz uczniom Szkolnej Rady Wolontariatu, którzy zaangażowali się pakowanie darów.

       Opiekun Szkolnej Rady Wolontariatu: Magdalena Przyłuska 

       zdjęcia z akcji charytatywnej

     • Konkursy - recytatorskie dla klas 4- rozstrzygnięcie
      • Konkursy - recytatorskie dla klas 4- rozstrzygnięcie

      • 17 grudnia 2020 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas czwartych ,,W Tuwimowie”. Za sprawą recytacji on-line nasi uzdolnieni czwartoklasiści przenieśli się do magicznych światów Tuwima.  Można tu było spotkać oczarowanego pięknem wieczoru słowika, który zapomniał o kolacji, rycerza Krzykalskiego i uosobione warzywa na targu. Mogliśmy dostrzec subtelność kryjącą się w wietrze i stoczyć walkę z rzepką, a także podsłuchać, o czym rozmawiają ptaki. Świat Tuwima zachwycił nas na nowo, a uczniowie udowodnili, że poezja jest światem nie tylko znakomitej zabawy słowem, lecz także krainą  przeżyć i refleksji, prawdziwym skarbcem cudów i dziwów – jak rzekłby sam Tuwim.

                   W grudniu został także rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy lapbook poświęcony życiu i twórczości Jana Kochanowskiego ,,Jan Kochanowski – poeta doctus i jego czasy” dla klas siódmych.  Na naszych zwycięzców z klas czwartych i siódmych po powrocie do szkoły czekać będą nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

                                                      Dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                          Monika Racinowska

       ilustracja- szkolny konkurs recytatorski

     • Półkolonie dla dzieci klas I-IV
      • Półkolonie dla dzieci klas I-IV

      • Zajęcia na basenie - zdjęcie ilustracyjne z bazy Pixabay

       Zapisy trwają do najbliższej środy, 16 grudnia.

       4 - 17 stycznia – w tych dniach odbędą się przyszłoroczne ferie zimowe. W tym okresie nasze miasto zorganizuje półkolonie dla uczniów klas I-IV.

       Taką formę opieki nad dziećmi dopuściły w trakcie pandemii władze naszego kraju. O tym, że jest takie zajęcia są potrzebne, mówią też wyniki ankiety, którą rodzice uczniów klas I-IV niedawno dla nas wypełniali – tłumaczy Jacek Orych, burmistrz Marek.

       Organizatorami półkolonii będą poszczególne szkoły podstawowe, ale miejscem wypoczynku siedziba Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Wspólnej 42, znajdująca się w kompleksie Mareckiego Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnego (MCER).

       Z jednej strony będziemy starać się zapewnić dzieciom jak największe bezpieczeństwo (półkolonie zrealizujemy zgodnie z wytycznymi ministerstwa edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego), z drugiej – sprawić, by był to ciekawie spędzony czas – mówi Jacek Orych.

       Dziecko można zapisać na jeden lub dwa turnusy:

       • od 4 do 8 stycznia 2021 r.
       • od 11 do 15 stycznia 2021 r.

       Każdy z uczestników będzie przypisany do 12-osobowej grupy uczniów ze swojej szkoły. Opiekę całodniową w godz. od 7.00 do 17.00 zapewnią nauczyciele z tej szkoły. Grupa będzie dysponowała przez cały dzień własną salą lekcyjną. W ramach opłaty tygodniowej 120,00 zł uczniowie będą mieli zapewnione na miejscu zajęcia rekreacyjne na basenie (3 wejścia), kino (2 seanse) oraz zajęcia sportowe, artystyczne i plastyczne. Szkolna kuchnia zapewni na miejscu jednodaniowy ciepły posiłek obiadowy w cenie 6 zł – informuje Centrum Usług Wspólnych.

       Zapisy trwają do najbliższej środy (16 grudnia). Karty kwalifikacyjne przyjmuje macierzysta placówka ucznia. Zapraszamy!

      • Akcja- NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA!

      • Szanowni Państwo nasza szkoła przystąpiła do VII edycji akcji "NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA!". Dary, które są wymienione na plakacie  można dostarczyć do szkoły na dyżurkę w dniach od 7.12 do 17.12 w godzinach od 8:00 do 12:00. W dniu 18.12 rzeczy zostaną spakowane i przewiezione do Ogniska Wychowawczego „Świder” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” w Otwocku przy ul. Mickiewicza 43/47. Zapraszamy do udziału opiekunowie akcji Magdalena Przyłuska oraz Marlena Kolatorska-Pośnik

       Otwock-plakat-zbiorka-A3_KORPO-druk_(1).pdf

       Plakat akcji harytatywnej "nie bądż sknera kup pampera"