• Aktualności

      • Życzenia Wielkanocne

      • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

       z okazji Świąt Wielkanocnych

       życzymy Wam dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności i spokoju.

       Niech radosne Alleluja przyniesie Wam wiele miłości i nadziei,

       a pogoda ducha niech towarzyszy Wam każdego dnia.

       Mimo trudnych chwil jesteście w naszych sercach.

       Z serdecznymi pozdrowieniami, Dyrekcja Szkoły i Wasi Nauczyciele

      • WSPOMÓŻ PSIAKA I KOCIAKA!

      • W naszej szkole w dniach od 29 marca do 12 kwietnia będzie prowadzona zbiórka dla psów i kotów ze schroniska "Przyjaciele Zwierząt" Klub Wolontariuszy w Zielonce.

       Każdy może zrobić coś dobrego!

        Bardzo potrzebna jest specjalistyczna karma sucha dla suni z poważnymi schorzeniami układu pokarmowego ( np. Gastro intestinal Royal Canin lub inna specjalna), karmy mokre dla psów i kotów (zwierzęta niekiedy trafiają tam w stanie ciężkim, prosimy o karmy ze sklepów zoologicznych, aby nie narażać ich na dodatkowe dolegliwości, czasem mniej znaczy więcej), czyste koce i ręczniki oraz duże zapotrzebowanie na rękawiczki jednorazowe.

       Dary należy przynieść i zostawić w pojemniku/ pudełku znajdującym się przy portierni w naszej szkole, przy głównym wejściu.

       Osoby chcące podarować zwierzętom coś od siebie proszone są o zachowanie reżimu sanitarnego(maseczka) oraz o przesłanie informacji o udziale w akcji do wychowawcy klasy poprzez librusa lub platformę teams.

       W imieniu podopiecznych schroniska- dziękujemy za wzięcie udziału w akcji!

       Szkolne Koło Wolontariatu

       Koordynatorzy akcji: Ewelina Kalinka i Monika Racinowska

       plakat.pdf

      • Ogłoszenie wolontariat

      • W dniach od 23 do 31 marca odbędzie się akcja pt "Kartka dla Medyka". Akcja polega na narysowaniu, namalowaniu, czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka, które trafią do Szpitala w Radzyminie.Prace wykonujemy samodzielnie, które wkładamy do koperty podpisanej imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Koperty należy dostarczyć do szkoły na dyżurkę bo przygotowanego kartonu w terminie do 31 marca (środa) do godziny 12:00. Opiekun Szkolnej Rady Wolontariatu Magdalena Przyłuska

      • Klasy I-III wracają do nauki zdalnej

      • Taka forma edukacji ma obowiązywać od 20 marca do 9 kwietnia.

       W środę zanotowano 25 tys. nowych zachorowań na koronawirusa. Z tego powodu rząd wprowadza kolejne rozwiązania antycovidowe. Jeśli chodzi o nasze województwo, podstawowa zmiana dotyczy sposobu nauczania w klasach I-III szkoły podstawowej. Obecnie uczniowie pobierają naukę w sposób hybrydowy. Od 20 marca do 9 kwietnia lekcje znów będą prowadzone w sposób zdalny.

       "Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – niestety także podczas Świąt Wielkanocnych. Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. Powinniśmy więc rozważyć, czy w okresie świąt nie ograniczyć naszych kontaktów wyłącznie do grona najbliższej rodziny, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę" - czytamy w komunikacie rządu.

     • Narodowy Spis Powszechny
      • Narodowy Spis Powszechny 2021

      • Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

       Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

       Formularz spisowy będzie miał jeden wzór dla wszystkich i będzie podzielony na dwie części: osobową i mieszkaniową. W formularzu znajdzie się osiem bloków tematycznych:

       Jakie dane będą zbierane w NSP2021

       Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021:

       lista pytań w NSP2021

       Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem – wprawdzie odpowiedź na zdecydowaną większość pytań nie powinna nastręczać żadnych trudności, ale być może w niektórych przypadkach pojawią się jakieś wątpliwości (np. dane dotyczące mieszkania, informacje o osobach z rodziny przebywających za granicą). 

       Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tak, mamy taki obowiązek, ale w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

       Pamiętajmy, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

       Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane ani przekazywane innym podmiotom.

       Więcej informacji znajduje się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego

     • Raz w tygodniu dla uczniów dodatkowe: polski, matematyka i angielski
      • Pomoc dla ósmoklasistów

      • Bezpłatne zajęcia na platformie e-learningowej przygotowujące do egzaminów

       Za ponad dwa miesiące absolwenci klas ósmych poddani zostaną ważnej próbie. Od 25 do 27 maja będą odbywać się egzaminy, podsumowujące ich edukację w szkole podstawowej. Są o tyle ważne, że liczba uzyskanych w ich trakcie punktów (maksymalnie 100) w znaczący sposób będzie wpływać na możliwość wyboru przyszłej szkoły.

       - Chcemy więc pomóc uczniom publicznych, mareckich szkół podstawowych w uzyskaniu jak najlepszych wyników. Dlatego w tych nietypowych dla polskiej edukacji czasach zdecydowaliśmy się udostępnić im bezpłatny dostęp do Platformy Lecturus Junior, udostępniającej w formie webinariów zajęcia przygotowujące do egzaminów – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

       Platforma Lecturus Junior powstała m.in. przy udziale Uniwersytetu Warszawskiego. Są to webinaria z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Do maja każdy przedmiot pojawi się na ekranie ucznia raz w tygodniu – między 18.00 a 19.00. Będzie można również w dowolnym czasie odtworzyć te zajęcia, które już się odbyły. Prowadzą je m.in. laureaci konkursu na Nauczyciela Roku, twórcy programów edukacyjnych oraz egzaminatorzy CKE. Twórcy platformy określają ich mianem nauczycieli pasjonatów, którzy „z entuzjazmem dzielą się wiedzą”.

       „Co zyskasz? Podczas zajęć omówimy kluczowe zagadnienia egzaminacyjne. Dowiesz, jakie są strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Zrozumiesz to, z czym masz problem na lekcjach w szkole. Nadrobisz zaległości. Przekonasz się, że nauka może być po prostu fajna” – zachęcają twórcy platformy.

       - W przyszłym tygodniu ósmoklasiści otrzymają za pośrednictwem szkół kody dostępu, które umożliwią im wejście na platformę learningową. Koszty w całości pokrywa nasz samorząd – dodaje Andrzej Motyka, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

       tekst pochodzi ze strony: http://www.marki.pl/aktualnosc-9211-pomoc_dla_osmoklasistow

       Ilustracja odnosi się do zajęć na platformie e-learningowej

      • Konkurs plastyczno-literacki „Jestem z Mazowsza”

      •  

       Konkurs z nagrodami pieniężnymi dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

       „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy” – tak brzmi nazwa konkursu plastyczno-literackiego przygotowanego przez samorząd naszego województwa.

       - Drodzy młodzi Mazowszanie – chcemy zobaczyć piękno naszego regionu waszymi oczami. Zachęcam więc do udziału w konkursie „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”. Wystarczy przygotować pracę plastyczną, fraszkę lub esej o Mazowszu. Na wasze prace czekamy do 30 kwietnia – zachęca Adam Struzik, marszałek województwa.

       W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Oczywiście muszą uczyć się i mieszkać na Mazowszu.

       „Uczniowie szkół podstawowych w klasach I-III mają za zadanie przygotować pracę plastyczną (format A3, techniką płaską np. rysunek, grafika, malarstwo). Z fraszką zmierzy się młodzież klas IV-VI szkół podstawowych, zaś uczniowie szkół podstawowych w klasach VII-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych napiszą esej (maksymalnie 4 strony maszynopisu). Każdy uczeń może przesłać tylko jedną pracę. Co ważne, musi być to praca własna, oryginalna, wcześniej nienagradzana oraz niepublikowana” – czytamy na stronie mazovia.pl

       Dla zwycięzców przygotowano nagrody pieniężne.

       Szczegóły konkursu:https://www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/inne/art,225,konkurs-jestem-z-mazowsza.html

      • Rozdanie dyplomów w konkursie plastycznym "Zimowy Pejzaż".

      • Dnia 5 Marca nastąpiło rozdanie dyplomów oraz nagród za udział w konkursie plastycznym "Zimowy Pejzaż". 

       Jury w składzie:

       Agnieszka Stępień

       Emilia Sikorska 

       wraz z Dyrekcją, odwiedziły uczniów klas pierwszych wręczając dyplomy, nagrody oraz drobne upominki za udział w konkursie dla wszystkich dzieci ufundowane przez Radę Rodzicow.

       ZDIĘCIA Z ROZSTRZYGNIĘCIAKONKURSU PLASTYCZNEGO "ZIMOWY PEJZAŻ"