• Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

• W dniu 2 grudnia w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Romantycy bawią, wzruszają, inspirują" pod honorowym patronatem Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki.

Komisja konkursowa, w składzie:

Agnieszka Lużyńska - Przewodnicząca Rady Miasta

ALeksandra Jankowska - Dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego

Agnieszka Rżewska-Pasek - Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta Marki

przyznała następujące nagrody:

W kategorii klas 4-6:

1 miejsce - Jan Minkowski SP4

2 miejsce - Lena Ryłko SP4

3 miejsce - Maria Przekop SP1

W kategorii klas 7-8:

1 miejsce - Maria Leleń SP5

2 miejsce - Adam Sajda SP5

3 miejsce - Gabriela Boguszewska SP5

wyróżnienie otrzymała Karolina Dębek SP4

Nagrody wręczył Pan Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki

Pomysłodawczynią i organizatorką była Pani Wiesława Śliwińska - nauczyciel języka polskiego w Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach

Serdecznie gratulujemy zwycięzcą, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok.

• Mikołaj w asyście Elfow i Śnieżynek

• Dziś 6 grudnia, Mikołaj w asyście Elfow i Śnieżynek odwiedził uczniów w naszej szkole.

To był pracowity, ale bardzo miły dzień. Przyniósł wiele radości, bo uśmiech na twarzy jest najważniejszy.

Poniżej krótka fotorelacja

• Mikołaj w klasie 3 c

• "..6 grudnia – jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie..."

Dzisiaj 6 grudnia odwiedził uczniów klasy 3 c Mikołaj. Dzieci były bardzo grzeczne, więc gość obdarował ich prezentami. Były to piękne kubki, każdy inny . Potem mini kino , a w nim bajka świąteczna i oczywiście pyszny popcorn.

W klasie panowała niesamowita atmosfera. Wszystkim dopisywały świetne humory i towarzyszył świąteczny nastrój. Oby więcej takich dni w naszej klasie.

• Mikołajki w 1f

• Dziś 6 grudnia, Mikołajki . Klasa 1f była bardzo grzeczna bo Mikołaj waz z zastępem elfów odwiedził ich aż 2 razy. Tego dnia przyniósł im prezenty i słodki poczęstunek. Dzieci pięknie podziękowały i szybko przebrały się w to co otrzymały od Mikołaja . Dziękujemy Święty Mikołaju

• Spotkanie autorskie z autorem książek dla dzieci

• 1 grudnia odbyło się spotkanie autorskie z Tom Justyniarski autorem wielu książek dla dzieci, m.in. lektury szkolnej „Psie troski”, która zajęła I miejsce na liście MEiN. „Polak z nagrodą… drugą po Noblu”. Uczniowie klas trzecich wzięli udział w lekcji miłości do zwierząt. To była energia, którą trudno opisać jednym zdaniem. Miłość, empatia i szacunek do wszystkich istot żywych. Nie było dziecka, które nie byłoby zachwycone. Pedagog serca w najczystszej postaci. Bardzo ważnym gościem była Lusia. Członek rodziny Justyniarskich.

• Prace naszych uczniów

• Nastrój świąteczny zaczyna panować w całej szkole. Odkrywanie kolejnych prezentów w kalendarzu adwentowym i tworzenie dekoracji sprawia, że czekamy już na Mikołaja. Uczniowie z klas 3-8, ozdabiają salę świetlicową przy dźwiękach kolęd w języku angielskim.

• Odliczanie do Świąt.

• 1 grudnia to idealny moment, aby zacząć odliczanie do Świąt. Radosne oczekiwanie zdecydowanie umilają kalendarze adwentowe. Świetlica klas pierwszych własnoręcznie wykonała swój kalendarz. Efekt pracy grupowej zachwyca.

• Dekoracje świąteczne

• Pani Paulina Wychowawca Świetlicy Klas Pierwszych już od kilku miesięcy razem z uczniami projektuje dekoracje świąteczną dla całej szkoły. Efekty ich pracy można podziwiać w holu na parterze oraz świetlicy klas pierwszych.

• Andrzejkowe wróżby

• Andrzejkowe wróżby znam

Z wosku dziś powróżę wam

Spójrz tu konik a tu kwiatek

A to duży piękny statek

Wróżby bardzo są magiczne

Spełnia się marzenia liczne

W listopadzie ciepło bywa

Magia czarów dziś ożywa

W tak wyjątkowym dniu jak dziś uczniowie klas pierwszych podczas zajęć świetlicowych wróżą i świętują Andrzejki

• Dzień Praw Dziecka

• Dnia 29.11.2022 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Praw Dziecka. Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników - tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W wielu krajach w tym dniu dzieci realizują różne inicjatywy po to, aby ich głos był słyszany przez dorosłych, polityków i media.

Tego dnia przyszliśmy ubrani na niebiesko jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane (zgodnie z inicjatywą UNICEF). Ponadto w szkole rozmieszczono materiały edukacyjne dotyczące praw dzieci. Nauczyciele podjęli się wprowadzenia tematyki do zajęć lekcyjnych. W ramach obchodów można było obejrzeć również filmy edukacyjne w gabinecie psychologa, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Janusz Korczak powiedział kiedyś nie ma dzieci są ludzie. I to jest prawda. Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały.... Przecież każdy dorosły kiedyś również był dzieckiem. Tak więc, podobnie jak każdy dorosły, dziecko jest właścicielem pewnych praw i wolności. Nazywają się one prawami człowieka. Warto o tym pamiętać!

• Moja szkoła marzeń

• W listopadzie uczniowie klas 5 w ramach projektu matematycznego Moja szkoła marzeń (dot. Programu mPotęga) wybrali się na wycieczkę do Biura Projektowego JEMS Architekci sp. z o.o. w Warszawie:)Uczniowie zdobyli tam wiedzę z zakresu projektowania budynków oraz zobaczyli przykładowe projekty i zdjęcia szkół:)Bardzo dziękujemy p. Piotrowi i p. Tomkowi za przekazanie nam cennych informacji dotyczących projektowania szkół:)