• WSPOMÓŻ PSIAKA I KOCIAKA!

          • W naszej szkole w dniach od 29 marca do 12 kwietnia będzie prowadzona zbiórka dla psów i kotów ze schroniska "Przyjaciele Zwierząt" Klub Wolontariuszy w Zielonce.

            Każdy może zrobić coś dobrego!

             Bardzo potrzebna jest specjalistyczna karma sucha dla suni z poważnymi schorzeniami układu pokarmowego ( np. Gastro intestinal Royal Canin lub inna specjalna), karmy mokre dla psów i kotów (zwierzęta niekiedy trafiają tam w stanie ciężkim, prosimy o karmy ze sklepów zoologicznych, aby nie narażać ich na dodatkowe dolegliwości, czasem mniej znaczy więcej), czyste koce i ręczniki oraz duże zapotrzebowanie na rękawiczki jednorazowe.

            Dary należy przynieść i zostawić w pojemniku/ pudełku znajdującym się przy portierni w naszej szkole, przy głównym wejściu.

            Osoby chcące podarować zwierzętom coś od siebie proszone są o zachowanie reżimu sanitarnego(maseczka) oraz o przesłanie informacji o udziale w akcji do wychowawcy klasy poprzez librusa lub platformę teams.

            W imieniu podopiecznych schroniska- dziękujemy za wzięcie udziału w akcji!

            Szkolne Koło Wolontariatu

            Koordynatorzy akcji: Ewelina Kalinka i Monika Racinowska

            plakat.pdf

          • Ogłoszenie wolontariat

          • W dniach od 23 do 31 marca odbędzie się akcja pt "Kartka dla Medyka". Akcja polega na narysowaniu, namalowaniu, czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka, które trafią do Szpitala w Radzyminie.Prace wykonujemy samodzielnie, które wkładamy do koperty podpisanej imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Koperty należy dostarczyć do szkoły na dyżurkę bo przygotowanego kartonu w terminie do 31 marca (środa) do godziny 12:00. Opiekun Szkolnej Rady Wolontariatu Magdalena Przyłuska

          • Klasy I-III wracają do nauki zdalnej

          • Taka forma edukacji ma obowiązywać od 20 marca do 9 kwietnia.

            W środę zanotowano 25 tys. nowych zachorowań na koronawirusa. Z tego powodu rząd wprowadza kolejne rozwiązania antycovidowe. Jeśli chodzi o nasze województwo, podstawowa zmiana dotyczy sposobu nauczania w klasach I-III szkoły podstawowej. Obecnie uczniowie pobierają naukę w sposób hybrydowy. Od 20 marca do 9 kwietnia lekcje znów będą prowadzone w sposób zdalny.

            "Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – niestety także podczas Świąt Wielkanocnych. Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. Powinniśmy więc rozważyć, czy w okresie świąt nie ograniczyć naszych kontaktów wyłącznie do grona najbliższej rodziny, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę" - czytamy w komunikacie rządu.

        • Narodowy Spis Powszechny
          • Narodowy Spis Powszechny 2021

          • Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

            Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) odpowiedzą na pytania: ile nas jest, jacy jesteśmy i jak żyjemy. Informacje o tym będziemy mogli podać w aplikacji spisowej lub podczas rozmowy z rachmistrzem. Przede wszystkim badana będzie sytuacja rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa wszystkich mieszkańców Polski. Udzielone odpowiedzi będą bezwzględnie chronione tajemnicą statystyczną.

            Formularz spisowy będzie miał jeden wzór dla wszystkich i będzie podzielony na dwie części: osobową i mieszkaniową. W formularzu znajdzie się osiem bloków tematycznych:

            Jakie dane będą zbierane w NSP2021

            Wykaz pytań do Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021:

            lista pytań w NSP2021

            Warto zapoznać się z formularzem jeszcze przed spisem – wprawdzie odpowiedź na zdecydowaną większość pytań nie powinna nastręczać żadnych trudności, ale być może w niektórych przypadkach pojawią się jakieś wątpliwości (np. dane dotyczące mieszkania, informacje o osobach z rodziny przebywających za granicą). 

            Czy musimy odpowiedzieć na wszystkie pytania? Tak, mamy taki obowiązek, ale w kilku miejscach będzie dostępna opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawi się ona w pytaniach dotyczących kwestii zdrowotnych, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

            Pamiętajmy, że jeśli będziemy spisywać się za pośrednictwem rachmistrza terenowego lub telefonicznego, nie mają oni prawa zadawać pytań wykraczających poza zakres formularza! To kolejny dobry powód, by zapoznać się z treścią pytań jeszcze przed rozpoczęciem NSP 2021.

            Udzielone przez nas odpowiedzi będą chronione tajemnicą statystyczną – jednostkowe dane dotyczące poszczególnych osób i gospodarstw domowych nie mogą być ujawniane ani przekazywane innym podmiotom.

            Więcej informacji znajduje się na stronie Głównego Urzędu Statystycznego

        • Raz w tygodniu dla uczniów dodatkowe: polski, matematyka i angielski
          • Pomoc dla ósmoklasistów

          • Bezpłatne zajęcia na platformie e-learningowej przygotowujące do egzaminów

            Za ponad dwa miesiące absolwenci klas ósmych poddani zostaną ważnej próbie. Od 25 do 27 maja będą odbywać się egzaminy, podsumowujące ich edukację w szkole podstawowej. Są o tyle ważne, że liczba uzyskanych w ich trakcie punktów (maksymalnie 100) w znaczący sposób będzie wpływać na możliwość wyboru przyszłej szkoły.

            - Chcemy więc pomóc uczniom publicznych, mareckich szkół podstawowych w uzyskaniu jak najlepszych wyników. Dlatego w tych nietypowych dla polskiej edukacji czasach zdecydowaliśmy się udostępnić im bezpłatny dostęp do Platformy Lecturus Junior, udostępniającej w formie webinariów zajęcia przygotowujące do egzaminów – mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

            Platforma Lecturus Junior powstała m.in. przy udziale Uniwersytetu Warszawskiego. Są to webinaria z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Do maja każdy przedmiot pojawi się na ekranie ucznia raz w tygodniu – między 18.00 a 19.00. Będzie można również w dowolnym czasie odtworzyć te zajęcia, które już się odbyły. Prowadzą je m.in. laureaci konkursu na Nauczyciela Roku, twórcy programów edukacyjnych oraz egzaminatorzy CKE. Twórcy platformy określają ich mianem nauczycieli pasjonatów, którzy „z entuzjazmem dzielą się wiedzą”.

            „Co zyskasz? Podczas zajęć omówimy kluczowe zagadnienia egzaminacyjne. Dowiesz, jakie są strategie rozwiązywania zadań egzaminacyjnych. Zrozumiesz to, z czym masz problem na lekcjach w szkole. Nadrobisz zaległości. Przekonasz się, że nauka może być po prostu fajna” – zachęcają twórcy platformy.

            - W przyszłym tygodniu ósmoklasiści otrzymają za pośrednictwem szkół kody dostępu, które umożliwią im wejście na platformę learningową. Koszty w całości pokrywa nasz samorząd – dodaje Andrzej Motyka, dyrektor Centrum Usług Wspólnych.

            tekst pochodzi ze strony: http://www.marki.pl/aktualnosc-9211-pomoc_dla_osmoklasistow

            Ilustracja odnosi się do zajęć na platformie e-learningowej

          • Konkurs plastyczno-literacki „Jestem z Mazowsza”

          •  

            Konkurs z nagrodami pieniężnymi dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych

            „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy” – tak brzmi nazwa konkursu plastyczno-literackiego przygotowanego przez samorząd naszego województwa.

            - Drodzy młodzi Mazowszanie – chcemy zobaczyć piękno naszego regionu waszymi oczami. Zachęcam więc do udziału w konkursie „Jestem z Mazowsza – to powód do dumy”. Wystarczy przygotować pracę plastyczną, fraszkę lub esej o Mazowszu. Na wasze prace czekamy do 30 kwietnia – zachęca Adam Struzik, marszałek województwa.

            W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Oczywiście muszą uczyć się i mieszkać na Mazowszu.

            „Uczniowie szkół podstawowych w klasach I-III mają za zadanie przygotować pracę plastyczną (format A3, techniką płaską np. rysunek, grafika, malarstwo). Z fraszką zmierzy się młodzież klas IV-VI szkół podstawowych, zaś uczniowie szkół podstawowych w klasach VII-VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych napiszą esej (maksymalnie 4 strony maszynopisu). Każdy uczeń może przesłać tylko jedną pracę. Co ważne, musi być to praca własna, oryginalna, wcześniej nienagradzana oraz niepublikowana” – czytamy na stronie mazovia.pl

            Dla zwycięzców przygotowano nagrody pieniężne.

            Szczegóły konkursu:https://www.mazovia.pl/konkursy--szkolenia/inne/art,225,konkurs-jestem-z-mazowsza.html

          • Rozdanie dyplomów w konkursie plastycznym "Zimowy Pejzaż".

          • Dnia 5 Marca nastąpiło rozdanie dyplomów oraz nagród za udział w konkursie plastycznym "Zimowy Pejzaż". 

            Jury w składzie:

            Agnieszka Stępień

            Emilia Sikorska 

            wraz z Dyrekcją, odwiedziły uczniów klas pierwszych wręczając dyplomy, nagrody oraz drobne upominki za udział w konkursie dla wszystkich dzieci ufundowane przez Radę Rodzicow.

            ZDIĘCIA Z ROZSTRZYGNIĘCIAKONKURSU PLASTYCZNEGO "ZIMOWY PEJZAŻ"

        • Opłata za obiady
          • Opłata za obiady

          • Opłata za obiady w miesiącu LUTY 2021 wynosi 120 zł

            - marcu 138zł

            - kwiecień 90zł + 18zł dni wolne (tzw. świetlica)

            - maj 120zł

            - czerwiec 102zł

            Jeśli ktoś z Państwa nie dokonał jeszcze opłaty za obiady za miesiąc styczeń, prosimy również o uiszczenie wpłaty w wysokości 60zł.

            informacja o opłacie za obiady

          • KONKURS PLASTYCZNY pt. „Zimowy pejzaż”

          • Uczniowie klas 1 wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Zimowy pejzaż”.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 6 lutego. Prace można podziwiać przy wejściu głównym naszej szkoły.W konkursie wzięło udział 63 uczniów. Nagrody dla zwycięzców w konkursie zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim bardzo gratulujemy.

            organizatorzy

            Agnieszka Stępień

            Emilia Sikorska

        • Akcja „2050 książek dla Rodaka”,
          • Akcja „2050 książek dla Rodaka”,

          • Nasza szkoła dołączyła do  Akcji „2050 książek dla Rodaka”, organizowanej przez wolontariuszy i sympatyków Stowarzyszenia Polska 2050 na terenie województwa mazowieckiego, we współpracy z Fundacja dla Rodaka  z Olsztyna.


            Celem akcji jest zbiórka książek dla polskich rodzin repatriantów pochodzących z Kazachstanu oraz terenu Syberii, które osiedliły się w Polsce. 


            Jeśli posiadacie książki, które już przeczytaliście i nie zamierzacie już do nich więcej wrócić a chcielibyście się nimi podzielić - ta akcja jest właśnie dla Was! Wasze wsparcie uszczęśliwi nie jedną rodzinę w nowej ojczyźnie a niepotrzebne książki otrzymają drugie życie. 


            Przyjmujemy literaturę popularną, książki przygodowe, obyczajowe, kryminały, thrillery, romanse, fantasy itp. w stanie bardzo dobrym i dobrym. Nie zbieramy podręczników, książek naukowych, książek niekompletnych, starych i zniszczonych.

            Książki należy dostarczyć do szkoły w dniach  od 16 luty do 5 marzec 2021r ( Książki zostawiamy na dyżurce w oznaczonym kartonie lub dostarczamy do nauczyciela świetlicy klas pierwszych Pani Marleny Kolatorskiej Pośnik.  


            Zebrane książki przekażemy Fundacji a następnie trafią do domów polskich repatriantów z Kazachstanu oraz domów adaptacyjnych dla Repatriantów.

            Nauczyciele odpowiedzialni z akcję na terenie szkoły :  Magdalena Przyłuska oraz Marlena Kolatorska Pośnik

          • Informacja odnośnie odbioru owoców i warzyw oraz mleka

          • W związku z pismem Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty o sygnaturze IPR.531.6.2021.AL. odnośnie informacji dotyczącej prawidłowej realizacji "Programu dla szkół" w roku szkolnym 2020/2021 z dnia 10.02.2021, uczniowie odbywający naukę metodą i techniką kształcenia na odległość, mają możliwość odbioru produktów owoców i warzyw oraz mleka przez rodziców lub opiekunów prawnych dziecka poprzez wcześniejsze złożenie oświadczenia w placówce szkoły w terminie: od 15 do 19.02.2021r. Przekazywanie produktów odbywa się  pod warunkiem przedłożenia przez rodziców lub opiekunów prawnych dzieci, dyrektorowi szkoły podstawowej oświadczenia zawierającego zobowiązanie do odbioru owoców i warzyw lub mleka oraz udostępnienia ich dzieciom zgodnie z warunkami i wymaganiami określonymi odpowiednio w załączniku nr 1 lub 2 do rozporządzenia.

        • PODSUMOWANIE AKCJI „NIE BĄDŹ SKNERA KUP PAMPERA”
          • PODSUMOWANIE AKCJI „NIE BĄDŹ SKNERA KUP PAMPERA”

          • Dziękujmy uczniom oraz rodzicom z naszej szkoły za udział i wsparcie tak szczytnej akcji. Szczególnie pracownikom niepedagogicznym, którzy przyjmowali dary oraz uczniom Szkolnej Rady Wolontariatu, którzy zaangażowali się pakowanie darów.

            Opiekun Szkolnej Rady Wolontariatu: Magdalena Przyłuska 

            zdjęcia z akcji charytatywnej

        • Konkursy - recytatorskie dla klas 4- rozstrzygnięcie
          • Konkursy - recytatorskie dla klas 4- rozstrzygnięcie

          • 17 grudnia 2020 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas czwartych ,,W Tuwimowie”. Za sprawą recytacji on-line nasi uzdolnieni czwartoklasiści przenieśli się do magicznych światów Tuwima.  Można tu było spotkać oczarowanego pięknem wieczoru słowika, który zapomniał o kolacji, rycerza Krzykalskiego i uosobione warzywa na targu. Mogliśmy dostrzec subtelność kryjącą się w wietrze i stoczyć walkę z rzepką, a także podsłuchać, o czym rozmawiają ptaki. Świat Tuwima zachwycił nas na nowo, a uczniowie udowodnili, że poezja jest światem nie tylko znakomitej zabawy słowem, lecz także krainą  przeżyć i refleksji, prawdziwym skarbcem cudów i dziwów – jak rzekłby sam Tuwim.

                        W grudniu został także rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy lapbook poświęcony życiu i twórczości Jana Kochanowskiego ,,Jan Kochanowski – poeta doctus i jego czasy” dla klas siódmych.  Na naszych zwycięzców z klas czwartych i siódmych po powrocie do szkoły czekać będą nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

                                                           Dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                               Monika Racinowska

            ilustracja- szkolny konkurs recytatorski

        • Półkolonie dla dzieci klas I-IV
          • Półkolonie dla dzieci klas I-IV

          • Zajęcia na basenie - zdjęcie ilustracyjne z bazy Pixabay

            Zapisy trwają do najbliższej środy, 16 grudnia.

            4 - 17 stycznia – w tych dniach odbędą się przyszłoroczne ferie zimowe. W tym okresie nasze miasto zorganizuje półkolonie dla uczniów klas I-IV.

            Taką formę opieki nad dziećmi dopuściły w trakcie pandemii władze naszego kraju. O tym, że jest takie zajęcia są potrzebne, mówią też wyniki ankiety, którą rodzice uczniów klas I-IV niedawno dla nas wypełniali – tłumaczy Jacek Orych, burmistrz Marek.

            Organizatorami półkolonii będą poszczególne szkoły podstawowe, ale miejscem wypoczynku siedziba Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Wspólnej 42, znajdująca się w kompleksie Mareckiego Centrum Edukacyjno – Rekreacyjnego (MCER).

            Z jednej strony będziemy starać się zapewnić dzieciom jak największe bezpieczeństwo (półkolonie zrealizujemy zgodnie z wytycznymi ministerstwa edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego), z drugiej – sprawić, by był to ciekawie spędzony czas – mówi Jacek Orych.

            Dziecko można zapisać na jeden lub dwa turnusy:

            • od 4 do 8 stycznia 2021 r.
            • od 11 do 15 stycznia 2021 r.

            Każdy z uczestników będzie przypisany do 12-osobowej grupy uczniów ze swojej szkoły. Opiekę całodniową w godz. od 7.00 do 17.00 zapewnią nauczyciele z tej szkoły. Grupa będzie dysponowała przez cały dzień własną salą lekcyjną. W ramach opłaty tygodniowej 120,00 zł uczniowie będą mieli zapewnione na miejscu zajęcia rekreacyjne na basenie (3 wejścia), kino (2 seanse) oraz zajęcia sportowe, artystyczne i plastyczne. Szkolna kuchnia zapewni na miejscu jednodaniowy ciepły posiłek obiadowy w cenie 6 zł – informuje Centrum Usług Wspólnych.

            Zapisy trwają do najbliższej środy (16 grudnia). Karty kwalifikacyjne przyjmuje macierzysta placówka ucznia. Zapraszamy!

          • Akcja- NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA!

          • Szanowni Państwo nasza szkoła przystąpiła do VII edycji akcji "NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA!". Dary, które są wymienione na plakacie  można dostarczyć do szkoły na dyżurkę w dniach od 7.12 do 17.12 w godzinach od 8:00 do 12:00. W dniu 18.12 rzeczy zostaną spakowane i przewiezione do Ogniska Wychowawczego „Świder” im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” w Otwocku przy ul. Mickiewicza 43/47. Zapraszamy do udziału opiekunowie akcji Magdalena Przyłuska oraz Marlena Kolatorska-Pośnik

            Otwock-plakat-zbiorka-A3_KORPO-druk_(1).pdf

            Plakat akcji harytatywnej "nie bądż sknera kup pampera"

        • Moje wymarzone Święta- konkurs
          • Moje wymarzone Święta- konkurs

          • Zdjęcie ilustracyjne -konkurs

            Zapraszamy dzieci do udziału w świątecznym konkursie z nagrodami!

            Ubieranie choinki, wieczorny spacer po oświetlonym mieście, rodzinne zabawy po świątecznej kolacji… Każdy ma inne marzenia. Ciekawi jesteśmy: jak wyglądają Wasze wymarzone Święta? 

            Waszym zadaniem jest wykonanie, dowolną techniką, płaskiej pracy plastycznej pt. „Moje wymarzone Święta”, a następnie z pomocą rodziców/opiekunów:. 

            1. Wykonanie 1 zdjęcia swojej pracy i przesłanie go na adres mailowy: promocja@fundacjaart.pl ,
            2. Podanie w treści maila następujących danych: 
            • imię, nazwisko i wiek dziecka, które wykonało pracę
            • imię i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz adres mailowy, numer telefonu Rodzica/Opiekuna Prawnego.

            3. W tytule maila umieszczenie tekstu: Konkurs „Moje wymarzone Święta” 

            Termin: Na prace czekamy  do 6 grudnia br. 

            Nagrody

            • Dla 10 Zwycięzców -  Zestawy upominków i słodyczy od Partnerów Wydarzenia
            • Nagrody pocieszenia dla 60 wylosowanych Uczestników -  zestawy słodyczy 

            Ogłoszenie wyników: 

            w dniu 12 grudnia, ogłosimy 10 Zwycięzców, w trakcie transmisji on-line Wydarzenia „MIASTECZKO MIKOŁAJA” na profilu FB Fundacji A.R.T. https://www.facebook.com/fundacjaart/,  w godzinach 14:00 – 18:00. 

            Lista Zwycięzców oraz Uczestników, którzy otrzymają nagrody pocieszenia zostanie opublikowana w dniu 13 grudnia br. na stronie internetowej Fundacji A.R.T.

            Biorąc udział w Konkursie Rodzice/Opiekunowie akceptują Regulamin Konkursu dostępny na stronie www.fundacjaart.pl oraz w załączniku poniżej.

            Uczestnikami Konkursu mogą być jedynie osoby zamieszkałe na terenie miasta Marki. Projekt "Miasteczko Mikołaja" jest współfinansowany przez Miasto Marki.

            Zdjęcie ilustracyjne -konkurs