• Piknik rodzinny

• Piknik rodzinny już za nami. Poniżej garść zdjęć z tego wydarzenia. Pozostałe zdjęcia można znaleźć tutaj. Dziękujemy, że byliście z nami!

• Akcja Bezpieczny Rowerzysta

• W dniu 10.05 pod szkoła podstawowa nr.1 ul. Okólna w Markach odbyła się „Akcja Bezpieczny Rowerzysta”,  w której uczestniczyli  Policjanci  z Marek oraz Specjalista ds. Ruchu Drogowego Paweł Paczek w czasie Akcji sprawdzano:

kartę rowerową, stan oświetlenia, hamulców, sygnalizacji, znajomość przepisów ruchu drogowego, posiadanie kasku ,elementów odblaskowych itp.

Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa młodych rowerzystów na drogach rowerowych i ulicy, nauczy prawidłowych zachowań. Podczas akcji rozdawane były odblaski oraz gadżety związane z bezpieczeństwem. Duża liczba dzieci dojeżdża do szkoły na rowerze i działania te  przypominają o niebezpieczeństwach jakie się mogą wydarzyć w czasie jazdy na rowerze. Akcja” Bezpieczny rowerzysta” uzyskała poparcie władz miasta Marek. Zauważalna jest poprawa w bezpiecznej jeździe na rowerze. Kontrolowani rowerzyści posiadali karty rowerowe tzw. „Male Prawo jazdy”  ,odblaski oraz co niektórzy kaski. Należy przypomnieć, że dzieci do 10 lat  muszą się poruszać pod opieka osób pełnoletnich, gdzie często to prawo nie jest respektowane. Ale i tu jest poprawa. Dojeżdżający rowerzyści byli pod opieką dorosłych. Tego typu akcje na jesieni i na wiosnę przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa.

Szczególne podziękowania dla Policji z Marek oraz władz Miasta . Akcja Bezpieczny Rowerzysta na stałe wpisuje się w Krajobraz Rowerowych Marek

• Konkurs wokalny klas drugich "Piosenka dla Ziemi"

• 28 kwietnia odbył się konkurs wokalny klas drugich "Piosenka dla Ziemi". Uczniowie zaprezentowali się w piosenkach o tematyce ekologicznej. Dodatkowym atutem występów były wspaniałe stroje.  Brawurowo wykonane piosenki  z odpowiednim ruchem scenicznym wszystkim  bardzo się podobały. Po burzliwych naradach Jury, w którego składzie zasiadła pani Dyrektor Agnieszka Gawkowska  wyłoniono zwycięzców.1 miejsce ex aequo Amelia Dudek kl.2e Nela Włoczkowska kl. 2c 2 miejsce Barbara Pokrzywnicka kl.2b 3 miejsce Dominik Jabłoński kl. 2c. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców zostaną rozdane w czwartek 12 maja podczas uroczystego apelu.

• Spotkanie autorskie

• 6 maja 2022 roku z okazji Dnia Biblioteki w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie. Gościliśmy autorkę książki pt."Wojenne lalki Marysi" Pani Małgorzaty J. Berwid. Miłą pamiątką ze spotkanie jest dedykacja w ksiązce zamieszczona przez autorkę.

Spotkanie z Autorką zostało sfinansowane przez Radę Rodziców.

• Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego w SP1

• Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowegodziała działa obecnie na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul Okólnej. Korzystają z niego zarówno grupy zorganizowane jak i osoby indywidualne. Zachęcamy do odwiedzenia, każdy może poznać zasady bezpiecznego poruszania się na drodze i doszkolić jazdę na rowerze. Miasteczko jest czynne w godzinach 9.00-17.00, od poniedziałku do piątku. Koordynatorem miasteczka jest Pan Paweł Paczek.

• Wyniki konkursu "Dzień bezpiecznego Internetu-Działajmy razem"

• Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas IV-VIII brali udział w konkursie informatycznym. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu w programie Scratch na temat bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie stworzyli bardzo ciekawe projekty, które można zobaczyć klikając w poniższy link:

Konkurs w Sp1 Marki Dzień Bezpiecznego Internetu - Scratch Studio (mit.edu)

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Wiktor Kotala

II miejsce: Klara Mioduszewska

III miejsce: Wojciech Dąbrowski

Wyróżnienie: Joanna Dzięcioł, Gabriela Jędrzejczak

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 😊

• STYPENDIUM SZKOLNE

• Szanowni Państwo,

W tym roku szkolnym: 2021/2022 można ponownie ubiegać się o stypendium szkolne.

Jeżeli dochód w Państwa rodzinie na jedną osobę nie przekracza 600 złotych (netto), można złożyć wniosek o przyznanie stypendium szkolnego.

Wnioski można pobrać u pedagoga i złożyć do dnia 08.04.2022 roku.